Media Expert wzmacnia ofertę oczyszczaczy powietrza

Po nasileniu się zjawiska występowania smogu w polskich miastach, w ostatnich tygodniach sieć Media Expert wzmocniła swoją ofertę oczyszczaczy powietrza. Urządzenia skutecznie redukują stężenie pyłów PM 2,5 oraz PM10, znacząco poprawiając bezpieczeństwo i komfort oddychania w domu i pracy.

Oczyszczacze powietrza są w ofercie Media Expert już od wielu lat, ale szczególną atencją obdarzono tę kategorię urządzeń w 2013 roku. Zarówno sieć, jak i producenci dostrzegli zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie – z jednej strony modę na zdrowe odżywianie, ruch i dbanie o siebie, z drugiej wzrost poczucia odpowiedzialności za środowisko. „W tym właśnie kontekście powołaliśmy zespół, którego zadaniem było zbudowanie unikalnej, jak na polskie warunki, oferty produktów. Nie rozwiązujemy oczywiście problemu zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju, ale umożliwiamy naszym klientom redukcję wynikających z tego zagrożeń.” – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert. Przypomnijmy, że według badań, zanieczyszczenie powietrza odpowiada za śmierć 45 tys. Polaków. Około 15 mln naszych rodaków cierpi na schorzenia, które łączy się ze znacznym zapyleniem powietrza oraz obecnością w nim wyjątkowo niebezpiecznych związków, w tym rakotwórczego benzo(a)pirenu.  Te bolesne statystyki alergii, astm, chorób płuc i nowotworów sukcesywnie rosną również dlatego, że pył PM10 swobodnie przenika do naszych mieszkań osiągając niewiele niższe stężenia względem powietrza z zewnątrz.

Jakie oczyszczacze sprzedają się najlepiej?

Jak twierdzi rzecznik, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze jest ustalenie rzeczywistych potrzeb kupującego. Inny produkt zostanie polecony ojcu dziecka z alergią wziewną, który chce poprawić jakość powietrza w domu i komfort życia, a inny komuś, kto oczekuje tylko czystszego powietrza, niż to za oknem. Wspólnym mianownikiem doboru

produktów jest jednak ich – potwierdzona badaniami – skuteczność, a także gwarancja późniejszego serwisu, w tym wymiany filtrów. W ofercie sieci znajdziemy produkty nieco prostsze, w cenie około 500 złotych, aż do sześciokrotnie droższych, o wysokiej specjalizacji oraz technologii filtracji, która gwarantuje eliminację z powietrza nie tylko smogowych pyłów zawieszonych, ale także kurzu, brudu, alergenów oraz zapachu. „Klienci cenią sobie rozwiązania, które są zautomatyzowane i nie wymagają ciągłej kontroli wydajności. W Polsce świetnie sprzedają się urządzenia Electrolux, SHARP oraz bardzo wydajne oczyszczacze marki  AIRFREE.” – dodaje Michał Mystkowski.

Atutem zaawansowanych urządzeń są wskaźniki pomiaru zanieczyszczenia powietrza oraz jego wilgotności. Użytkownik w każdej chwili może stwierdzić, jak efektywna jest filtracja. Produkty w niższych cenach zwykle takiej aparatury kontrolnej nie posiadają, ale ich skuteczność gwarantowana jest badaniami producenta. Można oczywiście skorzystać dodatkowo ze specjalistycznych urządzeń pomiarowych, ale zwykle są one dość drogie. „Zapewniam, że każdy, kto używa oczyszczaczy powietrza nie musi dodatkowo kontrolować obecności niepożądanych związków.

Różnica w komforcie oddychania i wypoczynku jest bardzo odczuwalna. Ważne jednak jest to, aby dobrać oczyszczacz powietrza do wielkości pomieszczenia, w którym będziemy z niego korzystać – wydajność filtracji powietrza jest tu kluczowa.” – mówi Mystkowski.

Analitycy rynkowi twierdzą, że segment oczyszczaczy ma bardzo optymistyczne prognozy. O wynikach sprzedaży decydować będą wciąż pogarszające się wskaźniki powietrza oraz rosnąca świadomość Polaków odnośnie zagrożeń cywilizacyjnych i tego, jak brutalnie zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie i życie. W niedalekiej perspektywie czasowej, oczyszczacze powietrza mogą być stosowane powszechnie,

podobnie jak większość urządzeń, których zadaniem jest zapewnienie komfortowych warunków życia w przestrzeni domowej. Element zadbania o zdrowie stanowić będzie dodatkowy stymulant popytu. 

Media Expert (press box )