Otwarcie Media Markt w Żorach

Już 29 września o godz. 7.00 w Żorach swoje podwoje otworzy nowoczesne centrum ze sprzętem elektronicznym Media Markt. Specjalistyczny market zaoferuje mieszkańcom miasta pełen wybór urządzeń oraz usług. Nowoczesna forma prezentacji produktów, najlepsi producenci, fachowe doradztwo – to wszystko będzie czekać na mieszkańców miasta w nowym technologicznym centrum Żor.

Jesienią w handlowym zagłębiu miasta, przy Alei Zjednoczonej Europy 39, zostanie otwarty pierwszy w Żorach sklep Media Markt. Dzięki nowemu marketowi mieszkańcy Żor będą mogli zapoznać się ze światem nowoczesnej elektroniki użytkowej oraz skorzystać z fachowej wiedzy ekspertów sieci w atrakcyjnej lokalizacji swojego miasta – w sąsiedztwie Fabryki Formy oraz Parku Handlowego Żory.

Media Markt w Żorach zaoferuje mieszkańcom miasta i okolic najpełniejszy wybór nowoczesnych urządzeń codziennego użytku oraz najnowszych technologii mobilnych niezbędnych do łączności i komunikacji – w pracy i zabawie. – mówi Arkadiusz Cichosz, Dyrektor Marketu Media Markt w Żorach – Postaramy się, żeby nowy sklep Media Markt stał się dla mieszkańców Żor miejscem odkrywania przyjemności z zastosowania technologii, która nie tylko ułatwia codzienne życie, ale także wspiera rozwój pasji. Odwiedzający nas klienci zawsze mogą liczyć na fachowe i profesjonalne doradztwo, z którego słynie marka.

Na powierzchni 1200 m2 będzie można znaleźć różnorodne produkty z zakresu szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Klienci zyskają bezpośredni dostęp do funkcjonalnych urządzeń wykorzystujących najnowsze, mobilne technologie. Sklep oferuje szeroki wybór produktów niezbędnych do wyposażenia dobrze zorganizowanego domu lub biura. W markecie będzie można kupić m.in.: telewizory, urządzenia audio-video, oraz sprzęt AGD. Na osoby chcące rozwijać swoje pasje czekać będą: muzyka, filmy, sprzęt fotograficzny najlepszych marek; programy i gry komputerowe, gadżety wspierające zdrowy styl życia, takie jak pulsometry czy zegarki typu smart. Media Markt to nie tylko sprzedaż, to także fachowe doradztwo i dodatkowe usługi m.in.: dostawa i instalacja urządzeń w domu klienta, przyjmowanie i utylizacja zużytych sprzętów – także zakupionych w sklepach innych sieci niż Media Markt; odbiór produktów zamówionych on-line na www.mediamarkt.pl; pomoc informatyczna Power Service, zabezpieczenie telefonu lub tabletu folią ochronną i wiele innych udogodnień.

Otwarciu towarzyszy ciekawa oferta najnowszych technologii ze wszystkich kategorii produktowych, np.:

– Telewizor 40” firmy Manta w cenie 699 zł;
– Notebook Lenovo w cenie 899 zł;
– Smartfon Samsung w cenie 549 zł;
– Pralka Indesit w cenie 599 zł;
– Ekspres do kawy DeLonghi w cenie 999 zł;

O obsługę i komfort klientów Media Markt zadba 20 przeszkolonych pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy i znajomości oferty wyjaśnią działanie i możliwości techniczne produktów oraz dopasują odpowiedni model urządzenia potrzeb każdego klienta.
Z okazji otwarcia nowego centrum, Media Markt aktywnie angażuje się we wsparcie lokalnych, żorskich organizacji. Mieszkańcy, głosując w markecie, wybiorą jedną z trzech organizacji, która otrzyma od Media Markt sprzęt o wartości 8 000 zł  (każda z pozostałych dwóch – sprzęt o wartości 1 000 zł).

Media Markt, uznawany za jedną z najsilniejszych konsumenckich marek na polskim rynku, posiada obecnie 57 specjalistycznych sklepów w Polsce. Market w Żorach będzie czwartym sklepem, po Tczewie, Tarnobrzegu oraz Puławach, otwartym w 2016 r. oraz 58 lokalizacją sieci w kraju. Ekspansja w mniejszych miasta jest częścią strategii mającej na celu umocnienie Media Markt na pozycji lidera rynku elektroniki użytkowej w Polsce oraz zapewnienie dostępu do nowoczesnych technologii oferowanych przez sieć jak najszerszemu gronu klientów.


Sklepy Media Markt oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach. Nowoczesna forma prezentacji produktów ułatwia dokonanie właściwego wyboru, a o obsługę klientów dbają profesjonalnie przeszkoleni pracownicy. W celu sfinansowania zakupu można zawrzeć na miejscu umowę kredytową przy minimum formalności. Łącznie ze sklepem w Żorach sieć posiada aktualnie 58 marketów w 48 miastach Polski. Do końca roku 2016 uruchomiony zostanie jeszcze sklep w Piasecznie.

Media Markt
Więcej informacji ( press box )