Ucz się technologicznie z Saturnem

Coraz młodsze dzieci mają do czynienia z komputerami i szybciej niż rodzice przyswajają ich obsługę. Warto wykorzystać ich zapał i pokazać, jak w mądry sposób korzystać z nowych technologii. Do nauki potrzebny jest jednak sprzęt dostosowany do możliwości malucha. Jaki komputer będzie najbardziej odpowiedni dla dziecka?

Z pomocą w wyborze laptopa na miarę uczniowskich potrzeb przychodzą eksperci sieci Saturn.

Komputer dla naszych dzieci jest obecnie nieodłącznym elementem edukacji. Uczniowie, niezależnie od rodzaju szkoły oraz wieku, wykorzystują jego możliwości do wyszukiwania informacji czy napisania szkolnego wypracowania. Komputer pomaga również rozwijać pasje oraz umiejętności, takie jak programowanie, do którego zachęcane są coraz młodsze dzieci. Dlatego nie warto obawiać się technologii i zamiast zabraniać czy ograniczać zabawy z komputerem warto pokazać, jak ją efektywnie wykorzystać.   

Przed zakupem uczniowskiego laptopa powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na procesor. Tutaj świetnie sprawdzą się procesory Intel® Core™ i3, i5 lub i7, dzięki którym komputer będzie działał wydajnie. Kolejny krok na check liście to sprawdzenie pojemności pamięci RAM, która odpowiada za zapisywanie danych niezbędnych do prawidłowego działania uruchomionych programów. W przypadku komputera, który ma służyć głównie do nauki, minimum to 4 GB. Dobrze, jeżeli wybrany model posiada również dedykowaną kartę graficzną np. Nvidia GeForce 920M 2 GB – mówi Jakub Kiesio z Działu Zakupu sieci Saturn.

Spośród oferowanych laptopów kilka modeli szczególnie wyróżnia się w kategorii sprzętu dla dzieci. Jeśli zależy nam na uniwersalnym komputerze w atrakcyjnej cenie dobrym wyborem będzie model Lenovo Ideapad 100-15IBD, który idealnie sprawdzi się przy codziennych zadaniach. Wyposażony w szybki procesor Intel® Core™ i3, pamięć RAM 4 GB oraz system operacyjny Windows 10 spełni oczekiwania większości użytkowników zaczynających swoją przygodę z komputerem. Cena: 1699 zł.

Jeśli wiemy, że nasze dziecko będzie często korzystać z urządzenia poza domem, warto wybrać lekki, przenośny notebook Lenovo Yoga 500-14IBD, który po złożeniu ekranu ma również funkcję tabletu. Urządzenie ma doskonały dotykowy ekran z rozdzielczością Full HD oraz wydajny i szybki procesor Intel® Core™ i3. Jest to wszechstronne urządzenie, które umożliwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie, dlatego sprawdzi się zarówno do nauki, jak i rozrywki. Cena: 2199 zł.

Kolejny model, który z pewnością docenią przede wszystkim starsi uczniowie, to Apple MacBook Air 13. Ten lekki przenośny notebook zapewnia do 12 godzin pracy na baterii, a dzięki podświetlanej klawiaturze umożliwia pracę nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu wydajnego procesora Intel® Core™ i5 oraz pamięci flash, komputer działa szybciej i jest bardziej niezawodny. Intuicyjny system operacyjny Os X El Capitan jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, który dopiero zaczyna swoją przygodę z notebookami. Cena: 3949 zł.

Jeśli zależy nam na małym urządzeniu, to warto zwrócić uwagę na 10-calowy poręczny laptop Asus Transformer Book. Urządzenie może również służyć jako tablet, dzięki klawiaturze, którą w dowolnej chwili możemy odczepić. Wydajna bateria pozwala na naukę lub zabawę nawet do 8 godzin. Poza systemem Windows 10, notebook zawiera pakiet aplikacji biurowych, takich jak Excel Mobile, OneNote czy PowerPoint, które z pewności przydadzą się podczas odrabiania lekcji. Cena: 899 zł.

Dla ucznia, który jest wielbicielem gier komputerowych, warto wybrać laptop HP Pavilion Gaming 15, z szybkim i wydajnym procesorem Intel® Core™ i5 oraz hybrydowym dyskiem o pojemności 1 TB. Wydajna karta Nvidia GeForce GTX 950M z pamięcią 4 GB oraz ekran o rozdzielczości Full HD zapewnią niesamowite efekty wizualne w trakcie grania lub oglądania ulubionego filmu. Dzięki efektownemu podświetleniu klawiatury laptop jest wygodny w użytkowaniu nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Cena: 3699 zł.

Mistrzowski zestaw
Kiedy już wybierzemy laptopa, warto do niego kupić także pakiet biurowy Microsoft Office oraz urządzenie wielofunkcyjne, łączące w sobie drukarkę, skaner oraz xero. Taki komplet ułatwi naukę niezależnie od wieku i z pewnością stanie się centrum nauki i rozrywki. Już od 1 do 7 września w ramach akcji Back To School w marketach sieci Saturn przy zakupie komputera z procesorem Intel® Core™ i3, i5 lub i7 można otrzymać w zestawie urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2130, które z pewnością przyda się nie tylko w tym roku szkolnym. Szczegółowe informacje na temat promocji można znaleźć na stronie internetowej saturn.pl .


zdjęcia: Ewelina-Tużnik-Płeszka

SATURN
Więcej informacji z firmy SATURN  ( press box )