Kolejne biznesowe wyróżnienia dla Aluprof

Aluprof pnie się w górę – nie tylko został wyróżniony tytułem „Diamentu Forbesa 2022”, ale też awansował o 3 pozycje (rok do roku) w dorocznym rankingu polskich producentów materiałów budowlanych. Firma znalazła się również w zestawieniu „Wielki Brylant Polskiej Gospodarki” ze względu na wartość przekraczającą 100 mln zł.

Diament wśród polskich przedsiębiorstw

Diamenty Forbesa to wyróżnienie przyznawane najdynamiczniej rozwijającym się Polskim firmom. W zestawieniu przygotowywanym przez redakcję „Forbes” oraz wywiadownię Dun & Bradstreet Poland uwzględniane są przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat najszybciej zwiększyły swoją wartość. Wśród laureatów w kategorii dużych firm znalazł się Aluprof SA. Zdobyty tytuł to potwierdzenie wiarygodności spółki i silnej pozycji rynkowej.

Liczący się producent materiałów budowlanych

Doroczny ranking polskich producentów materiałów budowlanych to wiarygodne zestawienie pozycji finansowej firm budowlanych. Opisuje 100 największych producentów materiałów budowlanych pod względem rocznych przychodów ze sprzedaży, a także informacji o zysku lub stracie, aktywach oraz awansie lub spadku wobec poprzedniej edycji.

– Radość z awansu w rankingu jest czymś w rodzaju zasłużonej nagrody. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię rozwoju. Sukcesywnie rosnący eksport, jak i sprzedaż na rynku polskim, jest wynikiem wytężonej pracy w zakresie wdrażania nowych rozwiązań, utrzymania jakości naszych produktów oraz wsparcia naszych klientów na każdym etapie realizowanych wspólnie projektów. Nie bez znaczenia jest także zwiększająca się świadomość ekologiczna inwestorów, która każe im szukać rozwiązań najnowocześniejszych – jak nasze – skomentowała pozycję w rankingu Małgorzata Wojtasik, dyrektor handlowa Aluprof SA.

 Małgorzata Wojtasik, dyrektor handlowy i członek zarządu ALUPROF SA.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwie firmy z branży stolarki.

Wartość rynkowa na miarę brylantu

 „Wielki Brylant Polskiej Gospodarki” to tytuł rankingu Instytutu Europejskiego Biznesu przygotowywanego od ponad 15 lat na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego. W styczniu IEB stworzył ranking Wielkich Brylantów Polskiej Gospodarki 2020, analizując wyniki niemal 100 tysięcy polskich przedsiębiorstw. W zestawieniu Aluprof został nagrodzony tytułem Wielkiego Brylantu Polskiej Gospodarki 2020. Nagroda ta przysługuje firmom, których wartość rynkowa została oszacowana przez instytut na więcej niż 100 mln zł.

Lider i innowator branży

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej z branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof SA promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu .

Aluprof
press box