WICONA Polska członkiem Związku POiD

Marka WICONA, będąca częścią globalnej Grupy Hydro od grudnia 2021 dołącza do grona członków Związku POiD.

WICONA Polska od ponad 70 lat dostarcza know-how, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę  architektów i specjalistów branży aluminiowej. Na  rynku polskim obecna jest od ponad 20 lat. Wraz z marką SAPA reprezentuje część architektoniczną koncernu Hydro, oferując portfolio innowacyjnych systemów aluminiowych dla budownictwa, z niskoemisyjnego aluminium. Od lipca tego roku brand WICONA jest dedykowany na rynek polski.  

Od grudnia tego roku WICONA Polska dołącza do grona członków Związku POiD zrzeszającego producentów, dostawców i dystrybutorów wyrobów stolarki budowlanej oraz automatyki. Od ponad 70-ciu lat wyznaczamy trendy w zakresie unikalnych konstrukcji aluminiowych w postaci systemów drzwiowych, okien i fasad. Grupa Hydro, którą reprezentujemy na rynku polskim jest liderem w dziedzinie recyklingu aluminium oraz praktyk, które przyspieszą drogę do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Ważnym aspektem naszej strategii jest wcielanie w życie i propagowanie filozofii odpowiedzialności za środowisko naturalne. Związek POiD, integrując środowiska związane z budownictwem, reprezentuje i promuje najwyższe standardy technologiczne dla branży stolarki otworowej. Dołączając do grona członków Związku chcemy aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i popularyzacji rozwiązań, które mają realne przełożenie na rozwój budownictwa i zrównoważony rozwój.  – mówi Hubert Wiśniewski, Country Manager WICONA Polska.

WICONA Polska odniosła znaczący sukces na rynku w ciągu ostatnich dziesięcioleci i jest obecnie jedną z najbardziej znanych marek w branży aluminiowych systemów budowlanych. Podobnie jak inne marki grupy Hydro, opracowuje swoje produkty z myślą o cyklu życia w obiegu zamkniętym zgodnie z zasadami filozofii Cradle-to-Cradle. Oznacza to, że produkty są wykonane z elementów, które są łatwe w demontażu, a odpady z tym związane przeznaczone do ponownego użytku w nowych produktach (upcyklingiem). Działa w kierunku produkcji okien, drzwi i fasad w 100% nadających się do ponownego przetworzenia. Nadające się do recyklingu materiały i produkty obiegu zamkniętego mają certyfikaty EPD oraz spełniają międzynarodowe normy i regulacje, takie jak BREEAM, LEED, DNGB i inne podobne certyfikaty budowlane.

WICONA Polska to również szeroko pojęte działania w myśl odpowiedzialności społecznej, w ramach której wspiera i zapewnia trwały dostęp do edukacji w najuboższych krajach. Do końca 2030 roku pomoc taką uzyska pół miliona potrzebujących.  Wierzymy, że nasze działania nie tylko przekładają się na budowanie zrównoważonej przyszłości i lepszego świata ale, że stanowią inspirację dla wszystkich, którzy chcą mieć udział w tym procesie. Dlatego cieszę się, że będziemy mogli dzielić się swoimi doświadczeniami w ramach społeczności Związku POiD – podsumowuje Hubert Wiśniewski.

WICONA