Designerskie baterie umywalkowe

Bateria umywalkowa to jedno z najczęściej używanych, a przez to najbardziej eksploatowanych urządzeń w domu. Szczególnie widać to w dobie pandemii, gdy częste i poprawne mycie rąk jest absolutnie konieczne. Warto więc wybrać taką baterię, która jest solidna i trwała, aby oszczędzić sobie kłopotów z kapiącym kranem czy przeciekającą uszczelką. Na rynku znajdziemy szereg modeli, które spełniają powyższe kryteria oraz są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale także mają styl, a wyjątkowe wzornictwo sprawia, że pełnią nie tylko funkcję praktyczną, lecz mogą być ozdobą łazienki, harmonizującą z pozostałym wyposażeniem.

W luksusowym pokoju kąpielowym

Ta wytworna, obszerna łazienka została urządzona na wzór dawnych luksusowych pokojów kąpielowych. Dbałość o zachowanie spójności wizerunkowej widoczna jest w najmniejszych detalach, takich jak baterie wannowa i umywalkowa stojąca Retro New marki Ferro z łukowato wygiętą wylewką i stylowymi kurkami w kształcie motylków.

Moda na black w łazience

W ostatnim czasie hitem łazienkowych aranżacji jest czarna armatura. Sprzyja temu moda na wnętrza inspirowane stylem industrialnym, gdzie często spotykamy czerń w oprawie okna, luster, czy oświetlenia. Na tle białych kafelków i umywalki w tym samym kolorze znakomicie wygląda czarna stojąca bateria Algeo Black z regulatorem strumienia. Model ten charakteryzuje się prostym, lecz eleganckim designem, harmonizującym z surową elegancją pomieszczenia. Wysoką jakość produktu potwierdza pięcioletnia gwarancja producenta.

Minimalizm i szyk

Cechą charakterystyczną łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym jest armatura podtynkowa, w której cały mechanizm ukryty jest w ścianie, a na zewnątrz widzimy jedynie konieczne elementy – wylewkę oraz regulator strumienia i temperatury. Podtynkowa bateria umywalkowa Adore dostępna jest w wersji chromowanej oraz czarnej, efektownie prezentującej się w tej ultranowoczesnej aranżacji, bazującej na zestawieniu czerni, bieli i szarości. Atutem baterii jest perlator, czyli urządzenie napowietrzające strumień wody, dzięki czemu podczas korzystania z umywalki wypływa jej znacznie mniej. Jest to niezauważalne, jeżeli chodzi o komfort użytkowania, natomiast w widoczny sposób przekłada się na dbałość o środowisko oraz wysokość rachunków za wodę.

Nowocześnie i stylowo

Bardzo efektownie i stylowo wyglądają umywalki w kształcie misy umieszczonej na powierzchni blatu. Takie rozwiązanie wymaga jednak specjalnej baterii nablatowej o wysokim korpusie. Model Algeo Square o geometrycznej linii wzorniczej i chromowanej powłoce znakomicie wkomponował się w to obszerne, jasne, pełne światła pomieszczenie.

Komfort ponad wszystko

Projektanci Ferro zatroszczyli się również o osoby z problemami ruchowymi, o obniżonej sprawności motorycznej dłoni. Dla nich przeznaczony jest model Algeo Medico wyposażony w wyprofilowany uchwyt zapewniający komfortowe regulowanie strumienia wody. Wydłużony, wygięty uchwyt powoduje także ograniczenie kontaktu z korpusem baterii i przenoszeniem w ten sposób drobnoustrojów, co szczególnie doceniamy w dobie pandemii koronawirusa. Niezależnie od priorytetowej funkcji użytkowej Algeo Medico to nietuzinkowa wzorniczo bateria o smukłym korpusie. Pięknie prezentuje się w urokliwym wnętrzu przystosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej z dominującą nutą kolorystyczną głębokiego szafiru.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box