Jak zapewnić sobie wygodę w łazience?Odpowiednie rozmieszczenie i dobór sprzętów oraz akcesoriów, podział na strefy funkcjonalne – to sprawdzony przepis na wygodę w łazience.

Na niedużej przestrzeni

Łazienka, niezależnie od metrażu, ma być ergonomiczna. Elementy wyposażenia muszą być rozplanowane z zachowaniem odpowiednich odległości, by łatwo dało się z nich korzystać.

W biało-czarnej aranżacji, na niewielkiej powierzchni, projektant wydzielił strefy za pomocą ścianek – w całości lub w połowie przeszklonych. Uporządkowało to wnętrze.

Dzięki przeźroczystym taflom nie ma się wrażenia, że pomieszczenie jest małe. Przestronności optycznie dodają mu też biała barwa płytek i ścian oraz dzienne światło wpadające przez okno.

Uwagę przykuwa strefa prysznica wyróżniająca się oryginalną, czarną armaturą. Efektowny zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Black gwarantuje przyjemną kąpiel, pozwalającą poczuć się jak w domowym spa. Przesuwny, metalowy drążek umożliwia ustawienie rączki prysznicowej na optymalnej dla użytkownika wysokości. Do wyboru są trzy funkcje strumienia. Do natrysku dopasowano ścienną baterię Algeo Black wyposażoną w regulator ceramiczny, odpowiadający za jej trwałość i niezawodne działanie. Z tej samej serii jest stojąca bateria umywalkowa.

Korzystający z natrysku ma w pobliżu wszelkie niezbędne przybory do kąpieli. Znajdują się one w półkach, które utworzono we wnękach z mozaiką na tylnej ściance. Przydaje się też wyłożone płytkami siedzisko.

W salonie kąpielowym

Gdy dysponujemy dużą przestrzenią, nasze możliwości aranżacyjne są w zasadzie nieograniczone.

Tak jak w luksusowej stylizacji z antracytowymi kaflami na ścianach i białymi płytkami na podłodze. Przestronność tego wnętrza potęgują ogromne lustra nad umywalkami i wielkoformatowe okno w strefie wanny, z którego roztacza się fantastyczny widok na miasto.

Wysokiej jakości armatura niczym biżuteria podkreśla wyjątkowość tej kompozycji. W parze z wolnostojącą wanną o owalnej formie mamy bowiem smukłą, wolnostojącą baterię Fiesta. Do umywalek dobrano nablatowe baterie Algeo Square. W strefie prysznica projektant umieścił zestaw z natryskiem i deszczownią Trevi. Ta ostatnia, zamocowana na metalowym drążku o regulowanej wysokości, ma talerzową głowicę o średnicy 30 cm. Bateria z regulatorem termostatycznym i blokadą gorącej wody Safe Stop 38°C pozwala na ustawienie stałej temperatury. Użyty system easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.
Z bateriami współgrają łazienkowe akcesoria. To metalowa mydelniczka i wieszak na ręcznik z kolekcji Metalia (producent daje na nie aż 25 lat gwarancji) czy lusterko kosmetyczne z powiększeniem, na wyciąganym ramieniu. Zarówno armatura, jak i akcesoria połyskują chromem.

Ze specjalnymi udogodnieniami

Łazienka ma być przyjazną przestrzenią dla wszystkich jej użytkowników. Gdy w domu są osoby starsze, warto pomyśleć o specjalnych udogodnieniach właśnie dla nich. Projektant zastosował je w aranżacji w odcieniu indygo.

Najdrobniejszy element został tu starannie przemyślany Wybrano elegancką armaturę z serii Algeo Medico ze specjalistycznymi uchwytami, którymi temperaturę wody i siłę strumienia ustawia się za pomocą łokcia czy nadgarstka. Pod prysznicem i przy sedesie zamontowano solidne poręcze i uchwyty. Wykonane ze stali szlachetnej składane siedzisko ułatwi starszej osobie kąpiel.  Zarówno baterie, jak i akcesoria są atrakcyjne wizualnie, dobre jakościowo, trwałe.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box