Stal i szarość w kuchennym wnętrzuStal z szarością zadomowiły się w kuchennych aranżacjach. Wyglądają elegancko i szlachetnie. Zyskały uznanie osób, które cenią wysoką jakość i lubią to delikatnie podkreślić.

Elementy stalowe wprowadzają klimat nowoczesności. Nie kojarzą się już jednak wyłącznie z industrialem. Dobrze odnajdują się również w kompozycjach klasycznych i kochających połysk stylizacjach glamour.

Do aranżacji z wyspą w białym marmurze projektant wybrał jeden z najciemniejszych odcieni szarości – grafit. Duża powierzchnia kuchennej zabudowy meblowej z wbudowanymi urządzeniami AGD sprawia wrażenie ściany. Stanowi idealne tło dla jasnych elementów, pięknie je eksponując. Oprócz samej bryły wyspy są to oryginalne lampy o transparentnych, kulistych kloszach, efektowny miedziany okap o cylindrycznej formie i smukła, stalowa bateria kuchenna. Ta ostatnia to model zlewozmywakowy Paese, wykonany z najwyższej jakości stali szlachetnej AISI 304. Cechuje go niezawodność i trwałość, co potwierdza aż 25-letnia gwarancja udzielana przez producenta. Urządzenie cicho pracuje, a obrotowa wylewka pozwala na swobodne manewrowanie podczas zmywania. Na końcu wylewki znajduje się perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej.

Stal i szarości dobrze współgrają z kamieniem, szkłem, drewnem. W kolejnej aranżacji mocną, grafitową barwę górnych i dolnych szafek kuchennych projektant skontrastował z białym marmurem wyspy i wielką drewnianą powierzchnią zabudowy meblowej w formie szafy. Dzięki szklanej tafli okna z widokiem na miasto i tak już duże wnętrze jeszcze zyskuje na przestronności.

Stalowe są tu detale, np. pojemniki na przyprawy czy sztućce. Stalowo połyskuje też strefa zmywania na wyspie. Tworzy ją jednokomorowy zlewozmywak ze stali nierdzewnej AISI 304. Towarzyszy mu chromowana bateria zlewozmywakowa Sonata. Jej atutem jest nie tylko oryginalny design. Posiada wyciągany natrysk, bardzo wygodny, gdy chcemy dotrzeć do najbardziej zabrudzonych zakamarków naczyń lub napełnić garnek stojący obok zlewu. Zastosowany w niej regulator ceramiczny Cold Start uczy racjonalnego gospodarowania ciepłą wodą, pozwalając zaoszczędzić nawet do 30% energii i tym samym obniżyć domowe rachunki.

W aranżacji z grafitową wyspą ciemne powierzchnie frontów meblowych zostały rozjaśnione drewnem we wnętrzu otwartych półek. Ładnie podświetlone LED-ami, stanowią interesującą ozdobę. Stal występuje punktowo, głównie w wykończeniach zabudowy meblowej i w elementach urządzeń AGD.

Szarości zdominowały strefę zmywania ulokowaną na wyspie. Do jednokomorowego szarego zlewozmywaka Mezzo dobrano stojącą baterię Zumba II o szarej wylewce. Korpus baterii i stożkowate zakończenie wylewki połyskują chromem, harmonizując z innymi metalowymi, w tym stalowymi, elementami kompozycji. Bateria jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, lecz także bardzo praktyczna. Wylewka charakteryzuje się wyjątkową elastycznością, dzięki czemu można dowolnie ją wyginać i ustawiać podczas zmywania. Dwie funkcje strumienia pozwalają dostosować jego siłę do wykonywanej czynności. Innym strumieniem opłuczemy owoce, inna moc jest potrzebna do umycia brudnego naczynia.

Wykorzystano aranżacje z produktami marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box