Pięć produktów Schüco z nagrodą Red Dot Design Award 2021

W tym roku aż pięć produktów marki Schüco zostało uhonorowanych prestiżową nagrodą Red Dot Award: Product Design 2021. Międzynarodowe jury doceniło funkcjonalność, innowacyjność i ponadczasowy design rozwiązań, takich jak okno akustyczne AWS 90 AC.SI, osłony przeciwsłoneczne AB ZDS i Integralmaster, próg zero milimetrów w oknach i drzwiach aluminiowych, a także powierzchnie antybakteryjne SmartActive.

Poziom produktów zgłaszanych w tym roku do kategorii „Product Design” był szczególnie wysoki. Jury złożone z międzynarodowych ekspertów było pod wrażeniem innowacyjności i poziomu zaawansowania rozwiązań, wśród których znalazły się m.in. inteligentne samochody i zautomatyzowane urządzenia, a także technologie skoncentrowane na przeciwdziałaniu pandemii czy racjonalnym wykorzystaniu surowców. Spośród nich panel ekspertów wybrał te, które najlepiej odpowiadają na współczesne problemy i przyczyniają się do podnoszenia standardów życia na całym świecie. W ten kierunek doskonale wpisały się zrównoważone, systemowe rozwiązania powłok budynków marki Schüco, które nie tylko zapewniają optymalny komfort mieszkania i energooszczędność, lecz także odpowiadają na obecne i przyszłe wyzwania cywilizacyjne.

Bezpieczne i komfortowe wnętrza

Zanieczyszczenie hałasem jest uważane za jedno z największych wyzwań naszych czasów, a wraz z rozwojem urbanizacji coraz więcej osób będzie narażonych na jego negatywne skutki. Odpowiedzią marki Schüco jest nowe aluminiowe okno akustyczne AWS 90 AC.SI, które łączy funkcję komfortowej wentylacji i ochrony przed hałasem. W momencie uchylenia skrzydła strumień powietrza z zewnątrz przepływa przez prefabrykowaną kasetę montowaną w górnej części ościeżnicy. Dźwięki ulegają wytłumieniu w zakresie do 31 dB, a do pomieszczenia napływa świeże powietrze. Wraz ze zmianami klimatycznymi i rosnącą powierzchnią przeszkleń w nowoczesnych budynkach wzrasta także potrzeba lepszej ochrony przed słońcem, która pozwoli przeciwdziałać efektowi przegrzewania się wnętrz czy nieprzyjemnego oślepiania intensywnym słońcem. Systemy przeciwsłoneczne Schüco Integralmaster oraz AB ZDS oferują efektywność energetyczną, komfort i nowoczesną estetykę, dzięki eliminacji tradycyjnych kaset i prowadnic. AB ZDS to w pełni zintegrowana z oknami i fasadami bardzo trwała, stabilna i w pełni odporna na warunki zewnętrzne osłona. Natomiast rolety Integralmaster są stosowane od wewnątrz, jako integralny element okien lub fasad i gwarantują skuteczną ochronę przeciwolśnieniową oraz przeciwsłoneczną. Obydwa rozwiązania zapewniają przy tym prywatność, a jednocześnie możliwość kontaktu z otoczeniem zewnętrznym.

Rozwiązania na miarę obecnych i przyszłych czasów

Wciąż aktualnym problemem jest globalna pandemia, której przeciwdziałają służby medyczne na wszystkich kontynentach. Rozwiązaniem, które może wspomóc codzienną profilaktykę i ograniczyć przenoszenie się wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów zwłaszcza w szpitalach czy przychodniach, są antybakteryjne powłoki nanoszone na klamki oraz profile aluminiowych okien, drzwi, drzwi przesuwnych oraz fasad. Czyste mikrosrebro (Micro Silver BGTM) efektywnie zatrzymuje namnażanie się bakterii, wirusów, grzybów i drożdżaków i eliminuje nawet 99,9% z nich, a jednocześnie jest zupełnie bezpieczne dla ludzi. Kolejnym rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo bez względu na wiek czy stan zdrowia, są drzwi wejściowe i przesuwne oraz okna balkonowe wyposażone w zerowe progi bez barier zgodnie z normą DIN 18040. Konstrukcja progu jest w tym przypadku idealnie płaska, gdyż został on zupełnie zlicowany z warstwą wykończonej podłogi. Bezpieczne i komfortowe przejścia bez żadnego ryzyka potknięcia to nie tylko element projektowania uniwersalnego, z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, ale także gwarancja swobodnego korzystania z wejścia do domu czy wyjścia na ogród w każdej sytuacji życiowej.

70 lat Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box