Bateria do każdej kuchni

Jaką baterię wybrać do kuchni, by długo i niezawodnie spełniała swoje funkcje, a jednocześnie pasowała do zmieniających się aranżacji?

Oszczędna forma, trwałość, elegancja – to cechy uniwersalnej baterii zlewozmywakowej. „Uniwersalna” nie znaczy jednak nudna. Zobaczcie przykładowe stylizacje.

Do nowoczesnej, przestronnej kuchni o wysokim suficie projektant dobrał zabudowę meblową o frontach w zielono-niebieskim odcieniu. Ten ciekawy kolor został ładnie podkreślony poprzez zestawienie z jasnym drewnem blatów i części półek, a także z białą ścianą. Drewno wizualnie ociepliło aranżację. Wielkoformatowe okna sprawiły, że kuchnia sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Całość ma posmak industrialny. Styl ten wprowadzają między innymi trzy duże, czarne lampy, które kojarzą się z halą fabryczną. Przy wyspie kuchennej z obszerną powierzchnią roboczą i „stołową” od strony salonu umieszczono cztery wysokie krzesła z ciemnego drewna. Podłogę pokryto kwadratowymi kaflami, na przemian jasnymi i ciemnymi, z delikatnymi przetarciami.

Zlew ulokowany został w ciągu zabudowy meblowej, pod ścianą. Dobrano do niego stojącą baterię zlewozmywakową Zicco o geometrycznej formie. Wylewka, korpus, uchwyt oparte są na motywie prostokąta, co nieczęsto spotyka się w kolekcjach baterii zlewozmywakowych. Efekt okazuje się intrygujący. Zicco dobrze komponuje się z loftowymi dodatkami i szarym tłem płytek o kamiennej fakturze. Ale… nie tylko w takim entourage’u.

Gdyby zmienić aranżację na bardziej klasyczną, na przykład dodać połyskujące srebrem i złotem elementy glamour, model Zicco też świetnie się wśród nich odnajdzie, czego dowodem druga z turkusowo-zielonych stylizacji. Błyszczące naczynia, lampy kojarzące się z kamieniami szlachetnymi stają się wyśmienitym towarzystwem dla lśniących, chromowanych powierzchni, w tym baterii zlewozmywakowej – pełnej wizualnej prostoty i elegancji zarazem.

Oczywiście bateria ma nie tylko ładnie wyglądać. Przede wszystkim powinna optymalnie spełniać swe zadania. Model Zicco wyposażony został w regulator ceramiczny, który gwarantuje długie użytkowanie. Wygodna, obrotowa wylewka ułatwia pracę w kuchni.


 
Kto ma ochotę na loft w bardziej zdecydowanym wydaniu, powinien zerknąć na aranżację, w której królują biel, czerń i grafit. Betonowa faktura na ścianach, podłoga z przetarciami, elementy z palet, druciane „półki” na leżakujące wino, przestrzeń przedzielona jedynie ażurowym regałem z drewna i metalu – to pomysł na kuchnię z industrialem w roli głównej. W centrum znajduje się nieduża wyspa z metalowymi stołkami. Nad nią uwagę zwraca wielki żyrandol z czarnych rurek. Jedną ze ścian pokryto naturalną cegłą. Żółte światło ledowe, które delikatnie podświetla drewniane powierzchnie zabudowy meblowej, sprawia, że kompozycja nie jest ponura ani przytłaczająca. W ciągu zabudowy umieszczono zlew w ciemnym graficie z dopasowaną do niego baterią Zicco – tym razem w wersji o czarnym wykończeniu – oszczędną w formie, ponadczasową. Producent daje na nią 5 lat gwarancji.

W artykule wykorzystano aranżacje oraz informacje o produktach marki Ferro.

FERRO 
press box