Skuteczna komunikacja dachowa dzięki systemowi CREATON

Możliwość sprawnego poruszania się po dachu jest niezbędna, gdy chcemy dokonać napraw, przeprowadzić zabiegi konserwacyjne, czy też uzyskać dostęp do komina, anteny lub coraz bardziej popularnych paneli fotowoltaicznych. Bezpieczeństwo podczas tych działań gwarantuje nam złożony ze specjalnych akcesoriów system komunikacji dachowej.

Na rynku spotkamy dwa rodzaje takich rozwiązań – uniwersalne, czyli pasujące do wielu różnych modeli oraz systemy dedykowane, oferowane przez producenta zakupionej dachówki. Zastosowanie tych pierwszych ze względu na ich konstrukcję i konieczność ingerencji w pokrycie może budzić wątpliwości. Drugie – specjalnie zaprojektowane z myślą o konkretnym modelu dachówki – gwarantują, że przez długi czas będą właściwie spełniać swoją rolę.

Inwestorzy decydujący się na ceramiczne pokrycie dachowe CREATON powinni rozważyć zakup oryginalnego systemu asekuracyjnego. Każdy z modeli ceramicznych w ofercie marki posiada dedykowane w tym zakresie rozwiązania, które odznaczają się wyróżniającą jakością.

Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć:

• Szeroki wachlarz zastosowań – system marki CREATON tworzą mocowane na specjalnej dachówce: ławy kominiarskie – krótka i długa, stopnie kominiarskie, pomosty, drabina oraz wyłazy dachowe. Liczne akcesoria zapewniają dużą swobodę w zaprojektowaniu ścieżki umożliwiającej przemieszczanie się po połaci. Elementy można stosować na połaci o nachyleniu mieszczącym się w przedziale od 10 do około 60 stopni.

• Spójność pod względem koloru i stylu – wszystkie elementy są idealnie wkomponowane w konstrukcję dachu. Aluminiowa podstawa, do której mocowane są pozostałe komponenty ma kształt dachówki podstawowej. Cały system jest dopasowany pod względem koloru z dachówką i pozostałymi akcesoriami ceramicznymi.

• Solidny i trwały materiał – system tworzą najlepszej jakości elementy z metalu i duraluminium. Wszystkie rozwiązania w ofercie wykonane zostały z największą precyzją. Dbałość o szczegóły – najlepsze materiały i przemyślana konstrukcja – ma na celu ogólny komfort i bezpieczeństwo korzystania z komunikacji dachowej.

• Bezpieczeństwo – zastosowanie dodatkowego rozwiązania asekuracyjnego w postaci powierzchni antypoślizgowej jest gwarancją stabilnego i pewnego poruszania się po dachu. Ryzyko potencjalnego wypadku zostaje znacząco zminimalizowane. Każdy z akcesoriów został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie i bezpieczeństwie osób wchodzących na dach. Odpowiednie dopasowanie pozycji montowanych akcesoriów do nachylenia połaci można uzyskać dzięki zastosowaniu w każdym z nich obrotowego wieńca umożliwiającego precyzyjną regulację.

• Szybki i estetyczny montaż – funkcjonalna podstawa wykonana z trwałego duraluminium zapewnia szczelny montaż z ceramiczną dachówką połaciową. Komplementarność poszczególnych części systemu sprawia, że ich instalacja jest niezwykle precyzyjna. Znacząco skraca czas ich montażu na dachu.

System komunikacji dachowej CREATON dzięki zastosowaniu przemyślanej konstrukcji oraz wykorzystaniu doskonałych materiałów gwarantują duże bezpieczeństwo, ułatwiając prowadzenie wszystkich prac na dachu. Co więcej, są ze sobą w pełni kompatybilne i elegancko wyglądają na połaci, spójnie komponując się z wybranym modelem dachówek.

CREATON Polska
press box