Klimas Wkręt-met pomaga budować „Dom poza domem w czasie choroby dziecka” w Warszawie

Fundacja Ronalda McDonalda realizuje budowę kolejnego domu dla rodzin małych pacjentów, przebywających pod opieką szpitala pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Marka Klimas Wkręt-met zaangażowała się w ten projekt, wspierając go finansowo, podobnie jak w czasie budowy pierwszego domu przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu.

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda dla rodzin długo hospitalizowanych dzieci powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Pełni on rolę bezpłatnego hotelu dla rodziców, rodzeństwa dzieci, które pochodzą z miejsc najbardziej oddalonych od szpitala i tych, które w szpitalu przebywają najczęściej lub najdłużej. Misją Fundacji jest stworzenie warunków najbardziej zbliżonych do tych, które są w domu, aby rodzina mogła przejść razem przez czas leczenia dziecka.  

Pierwszy Dom Ronalda McDonalda w Krakowie, w ciągu  pięciu lat zapewnił zakwaterowanie 409 rodzinom, co oznacza blisko 45 000 noclegów w najbliższym sąsiedztwie szpitala, w spokoju, cieple, komforcie, w warunkach, które zaprojektowano tak, by dawały poczucie bezpieczeństwa. Kolejny Dom będzie mieć o 5 apartamentów więcej, by móc zwiększyć pomoc. Długie pobyty z dzieckiem w Szpitalu Pediatrycznym WUM to codzienność, bo do tego szpitala przyjeżdżają rodzice z całej Polski i po najbardziej specjalistyczną pomoc.

Przyjaciele i partnerzy Fundacji, do których od początku programu Domów Ronalda McDonalda w Polsce należy Wkręt-met, zmieniają razem z nami standardy medycyny pediatrycznej. Tworząc Domy tworzymy razem warunki, by w walce o zdrowie dziecka nie tracić z pola widzenia całej rodziny i jej emocji. Dom to rezultat partnerstw i współpracy, które ratują rodzinom świat, gdy trzeba znaleźć w sobie siłę i skupić się tylko na zdrowiu maluszka – mówi, w imieniu Fundacji, Katarzyna Nowakowska, Dyrektor Wykonawcza i Wiceprezes Zarządu. Dziękujemy i z dumą myślimy o tym, jak wiele razem robimy.

Dom, położony tuż obok wejścia do szpitala, zapewni pokoje dla rodziców, ale rodzina to także rodzeństwo, babcia czy ukochana ciocia. Wspólna kuchnię a bawialnia, pralnia, a także, dzięki inicjatywie i pomocy WUM strefa o funkcji przedszkola – WUMIK, pozwoli zmniejszyć poczucie stresu związanego z oddaleniem od własnego domu. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec roku 2020.

Klimas Wkręt-met jest firmą rodzinną. Założona 30 lat temu przez Joannę i Wojciecha Klimasów zdobyła pozycję lidera branży technik zamocowań w Europie Środkowej. Rodzinny charakter przedsiębiorstwa przekłada się również na jego społeczne zaangażowanie, zarówno w środowisku lokalnym jak również w skali międzynarodowej. Firma od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wiele inicjatyw charytatywnych i społecznych.KLIMAS WKRĘT-MET to czołowy producent najwyższej jakości technik zamocowań w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma powstała w 1990 roku jako kontynuacja działań rodzinnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją elementów z tworzyw sztucznych.  
Jednak wszystkie kolejne lata związane były z nieustającym rozwojem. Dzisiaj Klimas Wkręt-met to dwa zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i w Wanatach k. Częstochowy, powierzchnia produkcyjna większa niż 50 tys. m², jedna z najbardziej innowacyjnych w Europie hal wtryskarek, magazyn centralny, a także zaawansowane laboratorium. W 2005 roku firma otrzymała swoją pierwszą Europejską Aprobatę Techniczną na wyroby budowlane – stała się tym samym pierwszą polską firmą z taką aprobatą. Aktualnie Klimas Wkręt-met posiada 17 aprobat europejskich, wiele certyfikatów i wyróżnień, które są dowodem najwyższej jakości produktów marki. Dzięki temu firma cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród Klientów z różnych branży i eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów świata.

https://www.wkret-met.com