Somfy stawia na rozwój. Rusza cykl bezpłatnych e-szkoleń

Somfy, lider w branży automatyki domowej i producent rozwiązań smart home, uruchamia cykl szkoleń on-line. Teraz z darmowych webinarów będą mogli skorzystać przede wszystkim instalatorzy i partnerzy biznesowi Somfy, a z wybranych również wszyscy zainteresowani rozwiązaniami technologicznymi do domów i budynków użyteczności publicznej.

Somfy od lat realizuje globalną strategię w zakresie zapewniania pełnego i profesjonalnego wsparcia technicznego dla oferowanych urządzeń i systemów. Jednym z podstawowych elementów są cykliczne, darmowe szkolenia z zakresu instalacji, integracji i serwisowania urządzeń automatyki domowej oraz smart home prowadzone w Centrach Szkoleniowych w Warszawie i w Niepołomicach. W trosce o zachowanie ciągłości szkoleń w obliczu aktualnej sytuacji w kraju, od 21 kwietnia producent zaprasza na szkolenia on-line.

#ZOSTAŃWDOMU

W czasie wirtualnych spotkań z ekspertami Somfy uczestnicy szkoleń mogą podnosić swoje kwalifikacje w zakresie instalacji i programowania urządzeń automatyki do wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych, bram, a także systemów inteligentnego zabezpieczenia domu, sterowania oświetleniem czy fasadą bioklimatyczną. Organizatorzy szkoleń podzielą się także szczegółami o najnowszych produktach z oferty Somfy. Mając na względzie ciągły rozwój naszego asortymentu, chcemy dostarczyć naszym partnerom  wiedzę i wsparcie na wysokim poziomie tak, jak robiliśmy to w formie stacjonarnej. Każdy klient na szkoleniu on-line otrzyma odpowiedni zasób informacji, by w sposób profesjonalny mógł świadczyć usługi na rynku lokalnym w oparciu o produkty Somfy, cenione za wysoką jakość – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

 Nowa formuła szkoleń online

Szkolenia organizowane przez wykwalifikowanych trenerów oraz pracowników Somfy  w nowej formule on-line to po pierwsze odpowiedź na aktualną sytuację, ale jednocześnie wygodne rozwiązanie w nowoczesnym, zmieniającym się świecie, w którym wszyscy mamy coraz mniej czasu, niestety także na działania rozwojowe.
Producent przygotował otwarte szkolenia techniczne i produktowe dla profesjonalistów oraz zamknięte szkolenia biznesowe dla Somfy Ekspertów, czyli autoryzowanej grupy dystrybutorów marki. Cykl szkoleń w formie on-line rozpoczynamy od otwartych spotkań o tematyce zarządzania fasadami bioklimatycznymi, w której prezentować będziemy zalety kompleksowego sterowania osłonami w budynkach użyteczności publicznej, na przykładzie systemu Animeo. Uczestnicy między innymi dowiedzą się, jaką rolę w poprawie wydajności energetycznej budynków odgrywa automatyka – komentuje Waldemar Niedziela, ekspert Somfy Polska, odpowiedzialny za wdrażanie projektów fasady bioklimatycznej.

Konsekwencja w działaniu

Wsparcie dla biznesu pozostaje kluczowym elementem strategii firmy Somfy. W 2020 roku dla sieci partnerskiej Somfy Expert firma Somfy zaplanowała rozszerzenie  pakietu standardowych szkoleń technicznych i produktowych o szkolenia biznesowe z zakresu marketingu i sprzedaży, które będą realizowane przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi.   

Jak podkreśla Radosław Borkowski – Zapotrzebowanie na szkolenia, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości są ogromne, a my jako producent chcemy wspierać naszych partnerów w rozwoju kompetencji. Uczestnicy bez wychodzenia z domu lub biura otrzymają dostęp do informacji o nowych rozwiązaniach Somfy oraz o trendach w marketingu czy sprzedaży Decydując się na formę on-line zapewniamy przekazanie profesjonalnej wiedzy w przystępnej formie, a także umożliwiamy stały kontakt z prowadzącymi.


SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.
Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.
W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 www.somfy.pl