Strajk nauczycieli: Media Expert zadbał o dzieci pracowników!

Pracownicy centrali Media Expert nie muszą się martwić o opiekę nad swoimi dziećmi w czasie trwającego strajku nauczycieli. W godzinach pracy rodziców, sieć zorganizowała czas najmłodszym. Atrakcje, zabawy edukacyjne i plastyczne będą realizowane do czasu zakończenia akcji protestacyjnej.

Zorganizowanie opieki nad dzieckiem, które nie ma możliwości uczęszczania do szkoły jest nie lada wyzwaniem. Wiedzą o tym wszyscy pracujący rodzice, których pociechy muszą pozostać w domach od poniedziałku, czyli dnia, w którym rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Wśród nich nie ma jednak pracowników centrali Media Expert, których dzieci mogą uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych animacjach. Zajęcia odbywają się biurowych pomieszczeniach w godzinach pracy, można zatem z dzieckiem przyjechać na godzinę 8.00 i odebrać je po godzinie 16.00.

„Rozumiemy, że strajk nauczycieli jest dużym problemem w organizacji życia rodzinnego naszych pracowników. Uznaliśmy zatem, że należy wyjść z inicjatywą, dzięki której problem opieki nad dzieckiem w godzinach pracy nie będzie tak uciążliwy. Nasz personel odebrał tę inicjatywę bardzo entuzjastycznie, podobnie dzieci, dla których czas w Media Expert upływa pod znakiem zabawy i interesujących animacji.” – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy sieci.

Dzieci biorą udział w zabawach tematycznych i konkursach plastycznych, w środę spędzą uczestniczyły w zajęciach sportowych w Hali Złotowianka. Co warte podkreślenia, dzieciom zapewniono również wyżywienia – koszt śniadań i obiadów pokrywa sieć Media Expert.

Nie zapomniano również o trudnej sytuacji rodziców zatrudnionych w Media Expert w całej Polsce. Dzieci pracowników mają zapewnioną opiekę w miejscu pracy rodzica. Wszystkie elektromarkety zostały wyposażone w artykuły plastyczne, kredki, kolorowanki, itp. „Dbamy o każdy aspekt zapewnienia balansu między życiem prywatnym i zawodowym. Rozumiemy doskonale, że trudno jest realizować codzienne zadania służbowe, gdy pojawiają się problemy związane z organizacją życia rodzinnego. Chcemy, by nasi pracownicy wiedzieli, że w trudnych chwilach można liczyć na firmę. Strajk nauczycieli to wyzwanie, któremu chcemy sprostać jako organizacja, zarówno w kontekście wysokich standardów pracowniczych i empatii wobec potrzeb naszych zespołów, jak i kultury biznesowej oraz zwyczajnych, międzyludzkich relacji.” – podsumowuje Mystkowski.

Media Expert
press box