Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada

Do grona obiektów handlowych do których dojedziemy na rowerze miejskim dołącza Centrum Handlowe Serenada. To już 163. stacja Wavelo otwarta dla użytkowników sieci rowerów miejskich.

Od ubiegłego tygodnia ponad 60 tysięcy entuzjastów miejskiego roweru Wavelo może korzystać z nowej stacji w sieci. Stacja powstała w obrębie Centrum Handlowego Serenada dołącza tym samym do listy dotychczasowych 162 dostępnych dla użytkowników stacji Wavelo.

Stacja powstaje z inicjatywy właściciela Centrum Serenada. Rozpoczęcie współpracy z Wavelo to same plusy. Cieszymy się, że miłośnicy dwóch kółek od teraz bezproblemowo i komfortowo mogą do nas dojechać. Rower to nie tylko element zdrowego trybu życia, ale również ekologiczna alternatywa dojazdu do pracy czy na zakupy. Brak zmartwień o wolne miejsce parkingowe oraz sama radość z jazdy to dodatkowe korzyści – ocenia Marek Ciszewski, Dyrektor Centrum Serenada.

Zostawić i wypożyczyć rower będą tu mogli jednak nie tylko klienci Serenady. Okolica wypełniona jest licznymi sklepami i obiektami rozrywkowymi, takimi jak kino czy Park Wodny. Stojaki na rowery zlokalizowano na parkingu przy północnym wejściu do galerii. Stacja standardowo liczy dziesięć stanowisk przeznaczonych na rowery Wavelo.
Cieszymy się, że kolejny już partner dołączył do projektu Wavelo. Obecność stacji Centrum Serenada bardzo ułatwi krakowianom dojazd do najnowszej krakowskiej galerii handlowej. Wierzymy, że skorzystają z niej także mieszkańcy okolicznych osiedli, takich jak Oświecenia, Tysiąclecia czy Akademickiego – mówi Marcin Jeż, Dyrektor ds. rozwoju BikeU, właściciela sieci Wavelo.

Centrum Serenada dołącza do grona obiektów handlowych, które zdecydowały się na instalację stacji sponsorskiej. Poza nią użytkownicy mogą zostawiać jednoślady pod sklepem IKEA, Galerią Bronowice i Bonarką City Center. Wśród sponsorów stacji są też zarządcy nieruchomości biurowych, takich jak Bonarka for Business, Centrum Biurowe Jasnogórska 1 i Quatrro Business Park.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to innowacyjne projekty w polskich miastach (Szczecin, Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój  a obecnie Kraków, Bydgoszcz, Łomża oraz Zgierz). Od trzech lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

Centrum Serenada przyciąga nieprzeciętną ofertą handlową oraz intrygującym designem. Tylko tu znajdują się jedyne w Krakowie salony światowych marek Van Graaf, New Look czy Forever 21. Serenada to również miejsce wyjątkowych spotkań, różnorodnych kawiarni oraz największych polskich i międzynarodowych sieci modowych.